Prelegenci Konferencji Środowiskowej

Sprawdź prelegentów Konferencji Środowiskowej 2024!

Doświadczeni specjaliści z branży ochrony środowiska, innowatorzy i entuzjaści ekologii, wybitni przedstawiciele biznesu oraz reprezentanci administracji publicznej. To właśnie skład prelegentów najbliższej Konferencji Środowiskowej Interzero, którzy już 18-19 września podzielą się swoimi doświadczeniami, wiedzą, spostrzeżeniami i planami biznesowymi z zakresu cyrkularności i zrównoważonego rozwoju. Zobacz agendę Konferencji Środowiskowej 2024.

Monika Richardson

Dziennikarka i prezenterka telewizyjna

Polska iberystka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna, jest nie tylko założycielką renomowanej szkoły językowej Richardson School, ale także doświadczoną szkoleniowcem w dziedzinie wystąpień medialnych. Jako prowadząca i prelegentka jubileuszowej Konferencji Środowiskowej Interzero 2023 wnosła swoją wiedzę i doświadczenie do ważnych dyskusji dotyczących mediów i kultury.

Monika Richardson to także aktywna uczestniczka kampanii mającej na celu poszerzenie świadomości Polaków w kwestii ekologii. Jej zaangażowanie w te inicjatywy podkreśla jej rolę społeczną i chęć wpływania na pozytywne zmiany w społeczeństwie. Jako liderka i inspirująca postać, Monika Richardson zdobywa uznanie zarówno w świecie mediów, jak i na polu edukacji oraz działań społecznych.

Paweł Lesiak

Wiceprezes Zarządu, Interzero

Paweł Lesiak  posiada ponad 20 lat doświadczenia w branży ochrony środowiska. Jest ekspertem w dziedzinie odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych oraz doświadczonym prelegentem na arenie polskiej. Karierę rozpoczął w Branżowej Organizacji Odzysku S.A. najpierw na stanowisku Koordynatora ds. Sprzedaży, potem obejmując pozycję Dyrektora Handlowego. Jest Prezesem Zarządu Fundacji Rozwiązań Ekologiczno-Edukacyjnych „GREEN”. Od lat inicjuje zmiany legislacyjne w obszarze gospodarki odpadowej. Aktywny uczestnik grup roboczych w Ministerstwie Środowiska i Klimatu, Konfederacji Lewiatan, PIGO oraz członek rady PIOIRO.

W Interzero pracuje już od ponad 10 lat. Najpierw spełniał się w roli Dyrektora Regionalnego, a potem Dyrektora Zarządzającego. Od ponad 5 lat pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Grupy Interzero. W swojej roli jest odpowiedzialny m.in. za sprzedaż usług prawnie uregulowanych i nieuregulowanych, poszukiwanie nowych możliwości biznesowych oraz nawiązywanie partnerstw strategicznych.

Marta Szymborska

Członkini Zarządu, GS1 Polska

Marta Szymborska od 15 lat zajmuje się tematyką zrównoważonego rozwoju. Wdrażała pierwszą strategię zrównoważonego rozwoju Grupy Raben na 11 krajów. Odpowiadała za stworzenie, wdrożenie i realizację strategii PR, ESG oraz zaangażowania społecznego.  Od 2017 roku odpowiada za ESG w globalnej organizacji GS1 Polska. Współtworzone przez nią raporty zrównoważonego rozwoju były trzykrotnie nagradzane w konkursie na najlepsze raporty zrównoważonego rozwoju organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Napisała ponad 200 publikacji na temat zrównoważonego rozwoju. W 2022 roku obroniła doktorat na temat wpływu strategii ESG na wizerunek marki. W 2023 roku pomagała w opracowaniu strategii ESG – m.in. dla No Limit, Arra Group, Solar, Alfa Terminal. Prowadzi zajęcia z ESG na pierwszym MBA ESG na Uczelni Łazarskiego i EMBA na Akademii Kaliskiej. Jest członkiem Grupy ds. Taksonomii w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. W 2023 roku przeszkoliła ponad 2000 osób z zakresu ESG. Jest kierownikiem merytorycznym kursu Manager Transformacji EGS.

Paweł Sosnowski

Pełnomocnik Zarządu ds. Regulacji Środowiskowych, Interzero

Wieloletni pracownik administracji centralnej, były naczelnik w Departamencie Gospodarki Odpadami w Ministerstwie Klimatu i Środowiska uczestniczący w pracach przy opracowywaniu m.in. obowiązujących przepisów z zakresu gospodarki odpadami opakowaniowymi i poużytkowymi, w tym przepisów ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz jej kolejnych nowelizacji. Ekspert ds. gospodarki odpadami. Autor licznych opracowań poświęconych zagadnieniom gospodarowania odpadami.Pełni rolę Pełnomocnika Zarządu ds. Regulacji Środowiskowych w Interzero od 2023 r.

Wiktoria Płocha

Liderka Zrównoważonego Rozwoju, IKEA Retail Sp. z o.o.

Zarówno prywatnie, jak i zawodowo, od lat związana z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Swoją podróż rozpoczęła zdobywając doświadczenie w obszarze prawa w ochronie środowiska w firmie doradczej, a następnie pracując z tematem efektywności energetycznej. Pracowała jako menedżerka ds. zrównoważonego rozwoju w Carrefour Polska, zajmując się wdrażaniem strategii zrównoważonego rozwoju na poziomie operacyjnym oraz implementacją jej założeń wewnątrz organizacji.

Do IKEA dołączyła w 2021 roku, jako Liderka ds. Zrównoważonego Rozwoju, będąc odpowiedzialną za implementację filaru Circular & Climate Positive, w ramach strategii zrównoważonego rozwoju IKEA – People & Planet Positive. Prowadzi projekty oraz inicjatywy z obszaru cyrkularności oraz pozytywnego wpływu na klimat.

Przemysław Kuna

Dyrektor Zarządzający, Interzero

Przemysław Kuna pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego w Interzero. Jest doradcą w obszarze ochrony środowiska. Absolwent Politechniki Łódzkiej. Od wielu lat zajmuje się audytami przedsiębiorców w zakresie wypełniania obowiązków wynikających z wymogów prawnych oraz wdrażaniem działań naprawczych związanych z ochroną środowiska. Na co dzień pełni funkcje związane z nadzorem i koordynacją działań w obszarach doradztwa środowiskowego, edukacji ekologicznej i rozwoju zrównoważonego.

Agata Ryś

Członek Zarządu, Interzero

Agata Ryś jest doświadczoną specjalistką w dziedzinie sprzedaży i ochrony środowiska, z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży. Przez ponad 5 lat pełniła rolę Dyrektora Handlowego w Interzero, gdzie z sukcesem zarządzała zespołem sprzedażowym i rozwijała strategie handlowe. Od września 2024 roku pełni funkcję Członka Zarządu Interzero.

Ekspertka w dziedzinie obowiązków wprowadzających opakowania, produkty, baterie oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny. Obecnie skupia się na rozwoju innowacyjnych rozwiązań opartych o digitalizację. Wspiera klientów w tworzeniu rozwiązań środowiskowych szytych na miarę oraz proponując działania mające na celu zamykanie obiegu surowców.

Agata Ryś przyczynia się do rozwoju standardów i certyfikacji w branży opakowań zasiadając w radzie PIOIRO, a także angażuje się w działalność Fundacji Rozwiązań Ekologiczno-Edukacyjnych “Green”, pełniąc rolę Członka Rady.

Piotr Mazurek

Ekspert ds. Gospodarki Obiegu Zamkniętego, Konfederacja Lewiatan

Piotr Mazurek to ekspert ds. Gospodarki Obiegu Zamkniętego, posiadający również wieloletnie doświadczenie w obszarze public relations i public affairs. W trakcie swoje kariery pracował głównie przy projektach związanych z szeroko pojętą gospodarką odpadami i farmacją, gdzie zajmował się monitorowaniem prac legislacyjnych, koordynacją stanowisk i kontaktem z decydentami. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w organizacjach odzysku opakowań oraz związkach branżowych.

W Konfederacji Lewiatan odpowiedzialny za regulacje związane z gospodarką odpadami, a w szczególności za zagadnienia dotyczące opakowań i odpadów opakowaniowych, systemu kaucyjnego, a także gospodarki obiegu zamkniętego. Koordynuje prace Rady Gospodarki o Obiegu Zamkniętym oraz Grupy Roboczej ds. Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta.

Karolina Przewłocka

Kierownik ds. Kluczowych Klientów, Interzero

Karolina Przewłocka to doświadczona specjalistka branży recyklingu, związana z Interzero od stycznia 2020 roku. Cechują ją zaangażowanie, sumienność i otwartość w komunikacji z zespołem. Od 2024 roku jako Kierownik ds. Kluczowych Klientów stanowi wsparcie w projekcie Made4Loop, w którym odpowiada za budowanie relacji z kluczowymi klientami kubków i opakowań wielorazowych
w systemie zwrotnym. Absolwentka Wyższej Szkoły Handlowej im. Bolesława Markowskiego na wydziale ekonomii.

Konrad Nowakowski

Doradca ds. Ekoprojektowania Opakowań, Prezes PIOIRO

Konrad Nowakowski to Prezes Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań, która jest na dzień dzisiejszy jedną z kluczowych organizacji otoczenia biznesu realizującej zadania w myśl koncepcji rozszerzonej odpowiedzialności producenta, zrzeszającą podmioty z różnych branż, aktywnie współpracującą z władzą rządową i samorządową. Na co dzień realizujący zadania dotyczące gospodarki odpadami opakowaniowymi, ekoprojektowania i zagadnień związanych z Gospodarką w Obiegu Zamkniętym.

Posiada doświadczenie w zakresie praktycznego stosowania i interpretacji przepisów prawnych ochrony środowiska, a w szczególności ustaw odpadowych w tym produktowych. Aktywny działacz gremiów doradczych, Rady ds. Zrównoważonego Wykorzystania Żywności oraz grup roboczych przy Ministerstwach. Autor wielu publikacji, wdrożeń i patentów w obszarze nauki w zakresie ocen cyklu życia LCA, śladu środowiskowego PEF, technologiach recyklingu, ekoprojektowania oraz systemów pakowania.

Joanna Leoniewska-Gogola

Deputy Director Sustainability Consulting Central Europe, Deloitte Advisory Sp. z o.o., Sp. K.

Joanna Leoniewska-Gogola to liderka zespołu circular economy w Polsce i Europie Środkowej, Deloitte W zespole Sustainability & Economics zajmuje się doradztwem dla sektora publicznego oraz prywatnego w obszarze circular economy oraz w kierunku znalezienia linku pomiędzy efektywnym ekonomicznie a ekologicznie gospodarowaniu odpadami.

Doradza przedsiębiorstwom w dostosowaniu się do polityk krajowych oraz UE, badając wpływ ich działalności na środowisko. Specjalizuje się w tworzeniu zrównoważonych, cyrkularnych modeli biznesowych i strategii transpozycji w kierunku GOZ również w kontekście raportowania niefinansowego CSRD. Pomaga również firmom w dostosowaniu systemów informatycznych do wspierania zarządzania oraz monitorowania wdrożonych działań. Współpracuje w ramach łańcucha wartości w organizacjach takich jak Konfederacja Lewiatan oraz Krajowa Izba Gospodarcza.

Mateusz Jemioł

CEO, Mova Film

Producent i reżyser reklamowy z ponad 20-letnim stażem. Na swoim koncie ma już ponad 600 projektów filmowych. Pracował dla takich marek jak Bosch, Intel, Nordea, Wedel, PayPo czy Dr. Oetker. Zdobywca kilku nagród Polskiego Kina Niezależnego oraz Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Od kilku miesięcy z sukcesem tworzy kanał na TikToku, na którym opowiada o kreatywnym wideomarketingu. Zgromadził już 130 tysięcy obserwatorów a jego filmy zostały wyświetlone przez ponad 10 milionów unikalnych użytkowników.

Współtwórca wielu spotów kampanii społecznych poruszających ważne tematy, również związanych z ochroną środowiska.

Jacek Płaza

Lider Circular Economy, Decathlon Polska

Jacek Płaza to manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołami i projektami. Przez 5 lat pełnił rolę Lidera Fundacji Decathlon w Polsce. Od dwóch lat jest odpowiedzialny za rozwój modeli biznesowych opartych o zasady GOZ w Decathlon Polska.

Hanna Walczak

Menadżer ds. wdrożeń standardów GS1, GS1 Polska 

Menadżer ds. wdrożeń standardów GS1, konsultant i doradca w zakresie automatycznej identyfikacji opartej na globalnych standardach GS1. Od 20 lat odpowiedzialna za wsparcie firm w procesie wdrażania i efektywnego wykorzystania Systemu GS1. Kierownik projektu pilotażowego wdrożenia kodów 2D. Od roku prowadzi grupę roboczą DRS, której celem jest wypracowanie technicznych rozwiązań dla operatorów i interesariuszy systemu kaucyjnego w Polsce.

Umysł ścisły, zadaniowy z umiejętnością twardego stąpania po ziemi a jednocześnie budujący partnerskie relacje.

Agata Rudnicka

Ekspertka zewnętrzna Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Adiunktka na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

Od prawie dwóch dekad zaangażowana w działania na rzecz promocji i upowszechniania społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Związana z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Polskim Instytutem Praw Człowieka i Biznesu. Współpracuje z przedsiębiorstwami i instytucjami otoczenia biznesu na rzecz zrównoważonej transformacji. Ekspertka programu Climate Leadership Centrum UNEP/Grid-Warszawa i koordynatorka grupy roboczej ds. Due Diligence w programie Governance Compass UN Global Compact Network Poland. Edukatorka, trenerka, mediatorka i pasjonatka nowoczesnych metod nauczania. Przeprowadziła ok. 10000 godzin zajęć wykładowych, ćwiczeń, szkoleń i warsztatów. Szczególnie bliskimi tematami są dla niej zrównoważone modele biznesu i łańcuchy wartości. W swojej pracy badawczej i popularyzatorskiej stara się pokazywać różne możliwości włączania ESG w działania strategiczne za pośrednictwem różnorodnych koncepcji i podejść jak etyka biznesu, GOZ, zarządzanie ryzykiem itp. Zwraca szczególną uwagę na tematykę praw człowieka w biznesie jako niedoreprezentowanego obszaru w dyskusjach o zmianie wzorców produkcji i konsumpcji.

Łukasz Czarnowski

Digital Sales Cross Country Function Head, Interzero

Łukasz Czarnowski to pasjonat sportu, digital marketingu oraz sprzedaży. W Interzero od 2 lat pełni funkcję Dyrektora ds. Digitalizacji. Wcześniej rozwijał się jako Digital & E-commerce Manager w BSH. Właściciel federacji oraz organizator gal kickboxingu.

Jego rola w Interzero polega na przewodzeniu transformacji cyfrowej i kultywowaniu dynamiki międzynarodowego zespołu. Dzięki strategicznemu skupieniu się na wzmocnieniu marketingu online i rozwoju biznesu, stworzył z zespołem solidne cyfrowe ślady, które rezonują w dzisiejszym konkurencyjnym krajobrazie e-commerce.

Mateusz Grupa

e-Mobility Manager, BMW Group Polska

Mateusz Grupa jest aktywny od 12 lat w branży motoryzacyjnej. W BMW Polska zajmuje się wdrażaniem standardów dotyczących elektromobilności w 42 salonach BMW w Polsce. W latach 2022-2024 przeszkolił ponad 300 doradców handlowych z tematyki elektromobilności oraz udzielił wielu prelekcji dla firm planujących transformację swojej floty samochodowej.

Prywatnie członek stowarzyszenia Rowerowy Toruń, dbającego o zrównoważony rozwój transportu miejskiego ze szczególnym uwzględnieniem ruchu rowerowego.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Dariusz Lizak

Prezes, Krajowa Izba Gospodarcza Przemysł Rozlewniczy

Prezes Krajowej Izby Gospodarczej „Przemysł Rozlewniczy”. Członek zarządu Krajowej Unii Producentów Soków. Doświadczony menedżer z udokumentowaną historią pracy w branży napojów, opakowań, recyklingu i pojemników. Członek Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Naturalnych Wód Mineralnych. Wykwalifikowany w zakresie wody, napojów, soków, rynku piwa, polimerów, opakowań z tworzyw sztucznych i przemysłu recyklingowego. Wykształcony profesjonalista z tytułem doktora w dziedzinie zarządzania strategicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Proaktywny naukowo, wykładowca. Konsultant, doradca inwestycyjny.

Anna Zdyb

Ekspert ds. sektora Food&Agro, mBank S.A.

Ekspertka mBanku, doktorantka i stypendystka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, specjalizująca się w obszarze gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ). Posiada praktyczną wiedzę z zakresu finansowania projektów na rzecz zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym projektów środowiskowych. Kierownik projektów naukowych związanych z ekonomią cyrkularną oraz zagospodarowaniem odpadów żywności. Jest autorką licznych publikacji naukowych i artykułów poświęconych gospodarce obiegu zamkniętego.

Maria Andrzejewska

Dyrektor Generalna, UNEP/GRID-Warszawa

Dyrektor generalna UNEP/GRID-Warszawa, wiceprezes Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska. Ekspert United Nations Environment Programme (UNEP) oraz EU w zakresie analizy środowiskowych. Zaangażowana w prace przy raporcie UNEP Global Environment Outlook 6, za które została wyróżniona 2020 Prose Awards (Association of American Publishers Awards for Professional and Scholarly Excellence) w kategorii nauk o środowisku. Trzykrotnie wyróżniona nagrodą Ministra Środowiska za szczególne osiągnięcia naukowo-badawcze w zakresie ochrony, kształtowania i użytkowania środowiska i jego zasobów.

Inicjatorka Partnerstwa na rzecz realizacji środowiskowego wymiaru SDG „Razem dla środowiska” (2016) koordynowanego przez UNEP/GRID-Warszawa. Współtwórczyni – wraz z prof. Bolesławem Rokiem – Programu Climate Leadership. Członkini Rady Metropolitarnej od 2023r. Nagrody i wyróżnienia:

Liderka Zrównoważonego Rozwoju – FORBES Women Polska (2021). Nagrodzona Zielonym Orłem RZECZPOSPOLITEJ – wyróżnienie w kategorii TYTANKA (2021). Odpowiedzialne zaangażowanie – nagroda wspólnie z Prof. Bolesławem Rokiem, FORBES (2022)

Ekspertka United Nations Environment Programme oraz EU w tematach środowiskowych. Liderka Zrównoważonego Rozwoju – FORBES Women Polska (2021). Nagrodzona Zielonym Orłem RZECZPOSPOLITEJ – wyróżnienie w kategorii TYTANKA (2021). Odpowiedzialne zaangażowanie – nagroda wspólnie z Prof. Bolesławem Rokiem, FORBES (2022)

Paweł Kania

Kierownik Produktu IIoT / Industrial 5G i Rozwoju Biznesu w Orange Polska

Paweł Kania ukończył między innymi kierunek „Busiess Administration” na Oxford Brookes University oraz „International Economics” w Szkole Głównej Handlowej. Pierwsze kroki zawodowe stawiał w Warszawie, gdzie był odpowiedzialny za sprzedaż produktów elektroniki konsumenckiej oraz usług IT&Telco w sektorze B2B. Zamiłowanie do rynków międzynarodowych oraz nowych technologii doprowadziła go do Londynu, gdzie przez 3 lata pełnił rolę Managera ds. sprzedaży i rozwoju biznesu w 15 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Po powrocie do Polski zajął rolę Lidera ds. sprzedaży i rozwoju biznesu w polsko-brytyjskiej spółce z branży FinTech, która opracowała standard obrotu cyfrowym pieniądzem oraz innymi danymi opartym na własnym wariancie technologii blockchain.

Obecnie w Orange Polska uczestniczy w strategicznym projekcie budowania rynku Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) dla Przemysłu 4.0 oraz współpracy międzynarodowej w Grupie Orange. Warto dodać, że Pan Paweł swój wolny czas spędza na podróżowaniu – jak dodaje, podróże kształcą i czerpie z nich inspirację do kolejnych projektów zawodowych.

Filip Piotrowski

Ekspert ds. GOZ, UNEP/GRID-Warszawa

Współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, ekspert z zakresu socjologii środowiska i problemów społecznych. Zaangażowany w projekty dotyczące zmian prawnych dotyczących gospodarki obiegu zamkniętego, a szczególności rozszerzonej odpowiedzialności producenta i systemów kaucyjnych.

Od 2018 r. reprezentuje interesy strony społecznej w procesie legislacyjnym nad ustawami z zakresu ochrony środowiska, w tym wdrażających w Polsce dyrektywę SUP i system kaucyjny. Członek zespołu doradczego do przy Ministrze Klimatu i Środowiska.

Robert Kowal

Business Development Manager, Interzero

Robert Kowal od 9 lat zajmuje się sprzedażą, początkowo w sektorze B2C, następnie w Interzero połączył zainteresowanie zrównoważonym rozwojem ze sprzedażą B2B. Obecnie zajmuje się rozwojem nowych kierunków sprzedaży w ramach Grupy Interzero jako Business Development Manager. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących systemu kaucyjnego, a także nowych regulacji środowiskowych jak raportowanie ESG i planowane zmiany w zakresie zagospodarowania tekstyliów i Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta.

Agnieszka Oleksyn-Wajda

Radca prawny. Pełnomocnik Rektora ds. ESG Uczelni Łazarskiego. Dyrektorka Instytutu Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska na Uczelni Łazarskiego

Kierowniczka studiów podyplomowych Prawo Ochrony Środowiska, współkierowniczka studiów podyplomowych Prawo i Zarządzanie w Sektorze Mody. Dyrektorka MBA ESG. Specjalizuje się w obszarach odpowiedzialnej konsumpcji, tworzenia rzetelnej i miarodajnej komunikacji w zakresie produktów, usług i działalności firm, budowania strategii odpowiedzialnego biznesu, zrównoważonego rozwoju szczególnie sektora mody. Od 2021 roku Ambasadorka Paktu Klimatycznego desygnowana przez Komisję Europejską. Ekspertka Nowego Europejskiego Bauhausu ds. tekstyliów przy Komisji Europejskiej. Ekspertka UN Global Compact Network Poland. Popularyzatorka tematów związanych z klimatem oraz odpowiedzialnym środowiskowo biznesem. Autorka i współautorka raportów dotyczących sektora modowego. Speakerka na konferencjach.

Joanna Szubielska

Starszy Menadżer ds. Zapewnienia Jakości i BHP, Eurocash S.A.

Joanna Szubielska w Grupie Eurocash od 14 lat łączy odpowiedzialności za bezpieczeństwo spożywcze produktów, w tym markę własną, ochronę środowiska, bezpieczeństwo pracowników, za wdrożenie i utrzymanie certyfikacji systemów jakościowych ISO / BRC / IFS / MSC / ASC / BIO oraz ESG.
Do 1,5 roku lider grupy odpowiedzialnej za przygotowanie podejścia w Grupie Eurocash do nonowych regulacji związanych z gospodarką odpadami, a w szczególności za zagadnienia dotyczące opakowań i odpadów opakowaniowych, systemu kaucyjnego.

Dr. Richard von Goetze

Head of Strategy, Interzero Plastics Recycling

Dr Richard von Goetze jest Head of Strategy w Interzero Plastics Recycling GmbH w Niemczech i jest liderem w dziedzinie recyklingu chemicznego w Grupie Interzero. Richard ma wykształcenie chemiczne i doktorat z katalizy polimerów. Przed dołączeniem do Grupy Interzero Richard pracował jako konsultant przy międzynarodowych projektach w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym. W Interzero był odpowiedzialny za komercjalizację procesu sortowania prowadzącego do największej sortowni opakowań lekkich (LWP) w Europie, opartej na procesie opracowanym przez CTO Interzero Plastics Recycling, Thomasa Herkerta. Wraz ze swoim zespołem pracuje obecnie nad nowymi partnerstwami Interzero w dziedzinie recyklingu mechanicznego i chemicznego.
Z niecierpliwością czeka na rozmowę o możliwościach firm recyklingowych w dziedzinie recyklingu chemicznego i wymianę doświadczeń z ekspertami branżowymi z Polski.

Agnieszka Deryng

Dyrektor Sprzedaży w TEDMARK Sp. z o.o. Sp. K.

Od 2016 roku pełni funkcję dyrektorki zarządzającej w firmach produkcyjnych, gdzie z sukcesem kieruje produkcją, sprzedażą, marketingiem oraz finansami. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym, budowaniu efektywnych zespołów oraz rozwoju kadry menedżerskiej. Jest ekspertką w przeprowadzaniu transformacji i tworzeniu innowacyjnych modeli biznesowych.
Jako dyrektorka odpowiada za płynność finansową przedsiębiorstwa oraz kształtowanie jego długoterminowej strategii. Śmiało podejmuje kluczowe decyzje inwestycyjne, wdraża zaawansowane procesy kontroli, a także wyznacza nowatorskie kierunki rozwoju. W swojej pracy stosuje podejście Agile, skupiając się na analizie i optymalizacji procesów.
Od 2018 roku dzieli się swoją wiedzą jako mentorka w programie „Szczecin_Up!”, wspierającym lokalne start-upy, oraz prowadzi własną działalność doradczą. Obecnie, pracując dla firmy Tedmark, koncentruje się na rozwoju przedsiębiorstwa w kierunku innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań, które mają wpływ na całą branżę opakowaniowo-gastronomiczną.

Bilety na #KŚ2024 wyprzedane?

Rejestracja na #KŚ2025 już wkrótce!

Agenda #KŚ2024 już dostępna!

Czytam program konferencji