Konferencja Środowiskowa 2025

3-4 czerwca 2025 r.,

Hotel Warszawianka, Serock

Kup bilet

000 dni 00 godzin 00 minut 00 sekund


Sprawdź prelegentów Konferencji Środowiskowej 2025!

Doświadczeni specjaliści z branży ochrony środowiska, innowatorzy oraz wybitni przedstawiciele biznesu. To właśnie skład prelegentów XII Konferencji Środowiskowej Interzero, którzy już 3-4 czerwca podzielą się swoimi doświadczeniami, wiedzą, spostrzeżeniami i planami biznesowymi z zakresu cyrkularności i zrównoważonego rozwoju.

Agenda dostępna pod linkiem. Zarezerwuj bilet już dziś!

Kamila Kalińczak

Dziennikarka radiowa i telewizyjna

Kamila Kalińczak jest dziennikarką radiową i telewizyjną. Swoje doświadczenia medialne oraz pozyskaną wiedzę wykorzystuje podczas realizowanych szkoleń i warsztatów, dotyczących wystąpień publicznych, autoprezentacji, komunikacji oraz sztuki pisania e-maili. Poza szkoleniami w stworzonej przez siebie firmie, prowadzi również wiele eventów i gal. Na rozpoznawalność głosu Kamili wpływa także fakt, że jest lektorką.

Ważnym elementem pracy Kamili jest format, który realizuje na Instagramie: ĄĘ, w którym dużo uwagi przywiązuje do popularyzacji poprawności językowej, języka inkluzyjnego oraz kultury językowej. Jest twórczynią gry edukacyjnej ĄĘ, zawiązanej z tymi zagadnieniami. Kamila w swojej internetowej działalności podejmuje się również istotnych kwestii społecznych, dzieląc się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami.

Agnieszka Oleksyn-Wajda

Radca prawny. Pełnomocnik Rektora ds. ESG Uczelni Łazarskiego. Dyrektorka Instytutu Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska na Uczelni Łazarskiego

Agnieszka Oleksyn-Wajda to doktor nauk prawnych oraz radca prawny, pełniąca funkcję Pełnomocnika Rektora ds. ESG na Uczelni Łazarskiego. Jest również Dyrektorką Instytutu Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska oraz programu MBA ESG na tejże uczelni. Jej doświadczenie obejmuje kierowanie studiami podyplomowymi z zakresu Prawa Ochrony Środowiska, współkierowanie studiami podyplomowymi Prawo i Zarządzanie w Sektorze Mody oraz Prawo w Biznesie Nowych Technologii.

Specjalizuje się w zagadnieniach odpowiedzialnej konsumpcji, tworzenia rzetelnej i miarodajnej komunikacji dotyczącej produktów, usług i działalności firm, a także w budowaniu strategii odpowiedzialnego biznesu oraz zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem sektora tekstylnego. Od 2021 roku pełni rolę Ambasadorki Paktu Klimatycznego, desygnowanej przez Komisję Europejską, oraz Ekspertki Nowego Europejskiego Bauhausu ds. tekstyliów przy Komisji Europejskiej. Jest również Ekspertką UN Global Compact Network Poland.

Paweł Sosnowski

Pełnomocnik Zarządu ds. Regulacji Środowiskowych, Interzero

Wieloletni pracownik administracji centralnej, były naczelnik w Departamencie Gospodarki Odpadami w Ministerstwie Klimatu i Środowiska uczestniczący w pracach przy opracowywaniu m.in. obowiązujących przepisów z zakresu gospodarki odpadami opakowaniowymi i poużytkowymi, w tym przepisów ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz jej kolejnych nowelizacji. Ekspert ds. gospodarki odpadami. Autor licznych opracowań poświęconych zagadnieniom gospodarowania odpadami.Pełni rolę Pełnomocnika Zarządu ds. Regulacji Środowiskowych w Interzero od 2023 r.

Julia Haas

Project Manager Circular Textiles, Interzero DE

Julia Haas pracuje jako Project Manager w niemieckim oddziale Interzero od czerwca 2022 roku. Posiada doświadczenie w zakresie zarządzania zrównoważoną modą i przedsiębiorczością. W Interzero zajmuje się budowaniem strategii tekstyliów cyrkularnych Interzero i wejściem usługi na rynek. Entuzjastka gospodarki o obiegu zamkniętym.

Katarzyna Konwińska

Head of Marketing and Bubble Revolution, SodaStream CE

Pomysłodawczyni, kreatorka i liderka bąbelkowej rewolucji, którą od czterech lat skutecznie prowadzi razem z marką SodaStream w Polsce. Jej codzienną misją jest zmiana sposobu, w jaki Polacy tworzą i piją wodę i napoje gazowane, porzucając swoje przyzwyczajenie do kupowania, dźwigania i wyrzucania jednorazowych, plastikowych butelek.

Paweł Lesiak

Wiceprezes Zarządu, Interzero

Paweł Lesiak  posiada ponad 20 lat doświadczenia w branży ochrony środowiska. Jest ekspertem w dziedzinie odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych oraz doświadczonym prelegentem na arenie polskiej. Karierę rozpoczął w Branżowej Organizacji Odzysku S.A. najpierw na stanowisku Koordynatora ds. Sprzedaży, potem obejmując pozycję Dyrektora Handlowego. Jest Prezesem Zarządu Fundacji Rozwiązań Ekologiczno-Edukacyjnych „GREEN”. Od lat inicjuje zmiany legislacyjne w obszarze gospodarki odpadowej. Aktywny uczestnik grup roboczych w Ministerstwie Środowiska i Klimatu, Konfederacji Lewiatan, PIGO oraz członek rady PIOIRO.

W Interzero pracuje już od ponad 10 lat. Najpierw spełniał się w roli Dyrektora Regionalnego, a potem Dyrektora Zarządzającego. Od ponad 5 lat pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Grupy Interzero. W swojej roli jest odpowiedzialny m.in. za sprzedaż usług prawnie uregulowanych i nieuregulowanych, poszukiwanie nowych możliwości biznesowych oraz nawiązywanie partnerstw strategicznych.

Filip Piotrowski

Baltic Sea Region Manager/Waste Free Oceans

Ekspert do spraw gospodarki obiegu zamkniętego. Zaangażowany w projekty dotyczące zmian prawnych dotyczących GOZ, a szczególności rozszerzonej odpowiedzialności producenta i systemów kaucyjnych. Reprezentuje interesy strony społecznej w procesie legislacyjnym nad ustawami z zakresu gospodarki odpadami i ochrony środowiska.

Tomasz Patyra

Global Category Director, Stora Enso

Tomasz Patyra to dyrektor kategorii zakupowej z dziedziny surowców wtórnych, w szczególności makulatury i opakowań wielomateriałowych w firmie Stora Enso, odpowiedzialny za kierowanie zespołem sourcingowym w Europie Zachodniej, Centralnej jak również Skandynawii. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży papierniczej, gospodarce o obiegu zamkniętym i szeroko rozumianym pojęciu recyklingu. Bierze czynny udział w projektach Stora Enso w Europie mających na celu faktyczne zwiększenie możliwości przetwarzania surowców wtórnych jak np. instalacja do przetwarzania opakowań wielomateriałowych w Ostrołęce. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Agata Ryś

Członek Zarządu, Interzero

Agata Ryś jest doświadczoną specjalistką w dziedzinie sprzedaży i ochrony środowiska, z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży. Przez ponad 5 lat pełniła rolę Dyrektora Handlowego w Interzero, gdzie z sukcesem zarządzała zespołem sprzedażowym i rozwijała strategie handlowe. Od września 2024 roku pełni funkcję Członka Zarządu Interzero.

Ekspertka w dziedzinie obowiązków wprowadzających opakowania, produkty, baterie oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny. Obecnie skupia się na rozwoju innowacyjnych rozwiązań opartych o digitalizację. Wspiera klientów w tworzeniu rozwiązań środowiskowych szytych na miarę oraz proponując działania mające na celu zamykanie obiegu surowców.

Agata Ryś przyczynia się do rozwoju standardów i certyfikacji w branży opakowań zasiadając w radzie PIOIRO, a także angażuje się w działalność Fundacji Rozwiązań Ekologiczno-Edukacyjnych “Green”, pełniąc rolę Członka Rady.

Konrad Nowakowski

Doradca ds. Ekoprojektowania Opakowań, Prezes PIOIRO

Konrad Nowakowski to Prezes Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań, która jest na dzień dzisiejszy jedną z kluczowych organizacji otoczenia biznesu realizującej zadania w myśl koncepcji rozszerzonej odpowiedzialności producenta, zrzeszającą podmioty z różnych branż, aktywnie współpracującą z władzą rządową i samorządową. Na co dzień realizujący zadania dotyczące gospodarki odpadami opakowaniowymi, ekoprojektowania i zagadnień związanych z Gospodarką w Obiegu Zamkniętym.

Posiada doświadczenie w zakresie praktycznego stosowania i interpretacji przepisów prawnych ochrony środowiska, a w szczególności ustaw odpadowych w tym produktowych. Aktywny działacz gremiów doradczych, Rady ds. Zrównoważonego Wykorzystania Żywności oraz grup roboczych przy Ministerstwach. Autor wielu publikacji, wdrożeń i patentów w obszarze nauki w zakresie ocen cyklu życia LCA, śladu środowiskowego PEF, technologiach recyklingu, ekoprojektowania oraz systemów pakowania.

Krzysztof Ptak

Dyrektor w zespole Digital, Lider obszaru Retail & e-commerce, PwC Polska

Krzysztof jest doświadczonym Dyrektorem z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży sprzedaży detalicznej oraz dóbr szybkozbywalnych. W czasie swojej kariery pracował zarówno w konsultingu, zdobywając głęboką wiedzę o rozwiązaniach na styku rozwiązań IT i biznesu, jak i po stronie firm z branży dóbr konsumenckich zarządzając zespołami IT, projektami wdrożeniowymi czy procesami biznesowymi w obszarze sprzedaży i dystrybucji.

Zarządzał wielkoskalowymi projektami dla globalnych firm w obszarach sprzedaży, łańcucha dostaw, marketingu sprzedażowego oraz wsparcia przedstawicieli handlowych. W ostatnich latach koncentruje się na projektach związanych z e-commerce oraz systemami kaucyjnymi.

Edyta Mantorska

Kierowniczka Zespołu Edukacji Ekologicznej, Interzero

Kierowniczka Zespołu Edukacji Ekologicznej w Interzero, specjalistka w dziedzinie ochrony środowiska, komunikacji i edukacji. Współtwórczyni programu „Eko bez kantów” oraz koordynatorka licznych kampanii dotyczących m.in. zrównoważonej mobilności, wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie, gospodarki odpadami i promocji ekologicznych opakowań. Łączy wiedzę z zakresu ochrony środowiska i komunikacji społecznej z praktycznym doświadczeniem w realizacji projektów edukacyjnych. Wspiera zrównoważony rozwój, angażując społeczności i promując gospodarkę o obiegu zamkniętym. Miłośniczka miejskiej mobilności rowerowej i ekspertka w temacie dzieci na rowerach.

Magdalena Fertsch-Ślęk

Starsza Specjalistka ds. wdrożeń standardów, GS1 Polska

Magdalena Fertsch-Ślęk swoją zawodową przygodę z kodami kreskowymi rozpoczęła w 2008 roku. Na co dzień wspiera firmy we wdrażaniu i wykorzystywaniu standardów GS1 oraz prowadzi szkolenia z zakresu ich stosowania. Specjalizuje się w technologii gromadzenia i identyfikacji danych AIDC oraz w obszarze prawidłowego znakowania produktów, doboru symboliki i sposobu numeracji.

Hanna Walczak

Menadżer ds. wdrożeń standardów, GS1 Polska

Menadżer ds. wdrożeń standardów GS1, konsultant i doradca w zakresie automatycznej identyfikacji opartej na globalnych standardach GS1. Od 20 lat odpowiedzialna za wsparcie firm w procesie wdrażania i efektywnego wykorzystania Systemu GS1. Kierownik projektu pilotażowego wdrożenia kodów 2D. Od roku prowadzi grupę roboczą DRS, której celem jest wypracowanie technicznych rozwiązań dla operatorów i interesariuszy systemu kaucyjnego w Polsce.

Umysł ścisły, zadaniowy z umiejętnością twardego stąpania po ziemi a jednocześnie budujący partnerskie relacje.

Anna Zdyb

Ekspertka ds. ESG, mBank S.A.

Ekspertka mBanku ds. ESG, specjalizująca się w obszarze gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ). Posiada praktyczną wiedzę z zakresu finansowania projektów na rzecz zrównoważonego rozwoju. Kierownik projektów naukowych związanych z ekonomią cyrkularną oraz zagospodarowaniem odpadów żywności. Jest autorką licznych publikacji naukowych i artykułów poświęconych gospodarce obiegu zamkniętego.

Aga Wilke-Trochymiak

Senior UX Researcherka, Allegro

Od 10 lat badaczka i projektantka usług. Kiedyś dziennikarka i redaktorka. Zawody wyuczone: filozofka i psycholożka. W Allegro zajmuje się doświadczeniami związanymi z dostawami i poszukiwaniem zrównoważonych rozwiązań. Szczególnie interesuje się sposobami na tworzenie zrównoważonych produktów cyfrowych. Absolwentka pierwszej edycji Szkoły Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu. Wykładowczyni na studiach podyplomowych Badania UX.

Paulina Górska

Dziennikarka, ekoedukatorka

Paulina Górska według Influencer Marketing Hub, prowadzi jedno z 10-u najlepszych polskich kont edukacyjnych na Instagramie. Eko aktywistka i jedna z najbardziej wpływowych ekoinfluencerek w Polsce. Prowadzi podcast „Lepszy klimat” oraz audycję “Górska o klimacie” w Programie III Polskiego Radia. Wcześniej CEO jednej ze spółek grupy Wirtualna Polska. Ekoekspertka i pasjonatka CSR od kilkunastu lat zawodowo związana z mediami elektronicznymi.

Prowadziła wykłady dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz na studiach podyplomowych CSR na Akademii L. Koźmińskiego. Ekspertka w programie Climate Leadership prowadzonym przez Centrum UNEP/GRID.

Zbudowała społeczność liczącą ponad 100 tysięcy osób w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, TikTok), gdzie codziennie edukuje na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem, ekologią, zero waste. Wspólnie z grupą kilku aktywistów doprowadziła i monitorowała przeprowadzenie pod koniec 2020 roku Warszawskiego Panelu Klimatycznego. Laureatka międzynarodowej nagrody ELLE Style Awards 2020 w kategorii Odpowiedzialna Moda oraz Liderka Zrównoważonego Rozwoju 2021, według FORBES WOMAN, wyróżniona na Liście 100 Kobiet Roku2021 „Forbes Women”. W 2023r uhonorowana nagrodami „Green Changer” podczas PRECOP 28 oraz Architektki Zrównoważonego Rozwoju przyznawanych w dniu Narodów Zjednoczonych przez UN Global Compact.

Marta Szymborska

Członkini Zarządu, GS1 Polska

Marta Szymborska zdobywała doświadczenie w międzynarodowej organizacji, jak i na uczelniach wyższych w roli wykładowcy. Łączy wiedzę praktyczną z podbudową teoretyczną.

Grupa Raben, w której była zatrudniona przez ponad dekadę, wyposażyła ją w wiedzę na temat korporacyjnych narzędzi zarządzania, przekazała globalne know-how i najlepsze praktyki z 11 krajów, za współpracę z którymi była odpowiedzialna, pracując w centrali firmy na Europę. Przez 7 lat pełniła rolę Menedżerki ds. Komunikacji, PR i ESG w GS1 Polska oraz członkini Executive Committee GS1 Polska.

Współpraca z uczelniami, w charakterze wykładowcy na studiach MBA, zarówno w Akademii Kaliskiej, Collegium da Vinci w Poznaniu, SGH czy Uczelni Łazarskiego w Warszawie, pozwoliły jej poznać optykę, wyzwania i potrzeby wielu polskich menedżerów. Obroniła doktorat na temat Wpływu strategii ESG na wizerunek marki. Absolwentka dwuletnich studiów EMBA. Członkini Grupy Roboczej ds. Taksonomii w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz Okrągłego Stołu ds. Zrównoważonej Mody UN Global Compact. Autorka ponad 200 publikacji na temat komunikacji w biznesie oraz zrównoważonego rozwoju

Dr Richard von Goetze

Head of Strategy, Interzero Plastics Recycling

Dr Richard von Goetze jest Head of Strategy w Interzero Plastics Recycling GmbH w Niemczech i jest liderem w dziedzinie recyklingu chemicznego w Grupie Interzero. Richard ma wykształcenie chemiczne i doktorat z katalizy polimerów. Przed dołączeniem do Grupy Interzero Richard pracował jako konsultant przy międzynarodowych projektach w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym. W Interzero był odpowiedzialny za komercjalizację procesu sortowania prowadzącego do największej sortowni opakowań lekkich (LWP) w Europie, opartej na procesie opracowanym przez CTO Interzero Plastics Recycling, Thomasa Herkerta. Wraz ze swoim zespołem pracuje obecnie nad nowymi partnerstwami Interzero w dziedzinie recyklingu mechanicznego i chemicznego.
Z niecierpliwością czeka na rozmowę o możliwościach firm recyklingowych w dziedzinie recyklingu chemicznego i wymianę doświadczeń z ekspertami branżowymi z Polski.

Dr Daniel Kiewra

Główny ekspert ds. klimatu i energii, Forum Odpowiedzialnego Biznesu

W Forum Odpowiedzialnego Biznesu od lutego 2022, odpowiedzialny m.in. za rozwój projektów badawczych i edukacyjnych.

Ekonomista i konsultant z kilkunastoletnim doświadczeniem w dziedzinie analiz finansowych i strategicznych. Współautor publikacji dla polskich i europejskich partnerów społecznych związanych z polityką przemysłową, rynkiem pracy i dialogiem społecznym.

Ekspert od polityk transformacji energetycznej (w tym sprawiedliwej transformacji), strategii klimatycznych i dekarbonizacji przemysłu oraz zrównoważonego rozwoju. Uczestnik licznych projektów (w tym badawczych) realizowanych we współpracy z: administracją publiczną na poziomie europejskim, krajowym i regionalnym, sektorem prywatnym, stowarzyszeniami biznesowymi, partnerami społecznymi oraz organizacjami pozarządowymi i filantropijnymi.

Absolwent i były wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego.

Prywatnie miłośnik kina i teatru oraz dobrej kuchni.

Sprzedaż biletów na #KŚ2025 trwa!

Kup bilet