REGISTRATION OPEN
Konferencja Środowiskowa 2025
3-4 czerwca 2025 r.,
Hotel Warszawianka, Serock
000 dni 00 godzin 00 minut 00 sekund
Sprawdź prelegentów Konferencji Środowiskowej 2025!
Doświadczeni specjaliści z branży ochrony środowiska, innowatorzy oraz wybitni przedstawiciele biznesu. To właśnie skład prelegentów XII Konferencji Środowiskowej Interzero, którzy już 3-4 czerwca podzielą się swoimi doświadczeniami, wiedzą, spostrzeżeniami i planami biznesowymi z zakresu cyrkularności i zrównoważonego rozwoju.
Agenda dostępna pod linkiem. Zarezerwuj bilet już dziś!
Kamila Kalińczak
Dziennikarka radiowa i telewizyjna
Kamila Kalińczak jest dziennikarką radiową i telewizyjną. Swoje doświadczenia medialne oraz pozyskaną wiedzę wykorzystuje podczas realizowanych szkoleń i warsztatów, dotyczących wystąpień publicznych, autoprezentacji, komunikacji oraz sztuki pisania e-maili. Poza szkoleniami w stworzonej przez siebie firmie, prowadzi również wiele eventów i gal. Na rozpoznawalność głosu Kamili wpływa także fakt, że jest lektorką.
Ważnym elementem pracy Kamili jest format, który realizuje na Instagramie: ĄĘ, w którym dużo uwagi przywiązuje do popularyzacji poprawności językowej, języka inkluzyjnego oraz kultury językowej. Jest twórczynią gry edukacyjnej ĄĘ, zawiązanej z tymi zagadnieniami. Kamila w swojej internetowej działalności podejmuje się również istotnych kwestii społecznych, dzieląc się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami.
Agnieszka Oleksyn-Wajda
Radca prawny. Pełnomocnik Rektora ds. ESG Uczelni Łazarskiego. Dyrektorka Instytutu Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska na Uczelni Łazarskiego
Agnieszka Oleksyn-Wajda to doktor nauk prawnych oraz radca prawny, pełniąca funkcję Pełnomocnika Rektora ds. ESG na Uczelni Łazarskiego. Jest również Dyrektorką Instytutu Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska oraz programu MBA ESG na tejże uczelni. Jej doświadczenie obejmuje kierowanie studiami podyplomowymi z zakresu Prawa Ochrony Środowiska, współkierowanie studiami podyplomowymi Prawo i Zarządzanie w Sektorze Mody oraz Prawo w Biznesie Nowych Technologii.
Specjalizuje się w zagadnieniach odpowiedzialnej konsumpcji, tworzenia rzetelnej i miarodajnej komunikacji dotyczącej produktów, usług i działalności firm, a także w budowaniu strategii odpowiedzialnego biznesu oraz zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem sektora tekstylnego. Od 2021 roku pełni rolę Ambasadorki Paktu Klimatycznego, desygnowanej przez Komisję Europejską, oraz Ekspertki Nowego Europejskiego Bauhausu ds. tekstyliów przy Komisji Europejskiej. Jest również Ekspertką UN Global Compact Network Poland.
Paweł Sosnowski
Pełnomocnik Zarządu ds. Regulacji Środowiskowych, Interzero
Wieloletni pracownik administracji centralnej, były naczelnik w Departamencie Gospodarki Odpadami w Ministerstwie Klimatu i Środowiska uczestniczący w pracach przy opracowywaniu m.in. obowiązujących przepisów z zakresu gospodarki odpadami opakowaniowymi i poużytkowymi, w tym przepisów ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz jej kolejnych nowelizacji. Ekspert ds. gospodarki odpadami. Autor licznych opracowań poświęconych zagadnieniom gospodarowania odpadami.Pełni rolę Pełnomocnika Zarządu ds. Regulacji Środowiskowych w Interzero od 2023 r.
Julia Haas
Project Manager Circular Textiles, Interzero DE
Julia Haas pracuje jako Project Manager w niemieckim oddziale Interzero od czerwca 2022 roku. Posiada doświadczenie w zakresie zarządzania zrównoważoną modą i przedsiębiorczością. W Interzero zajmuje się budowaniem strategii tekstyliów cyrkularnych Interzero i wejściem usługi na rynek. Entuzjastka gospodarki o obiegu zamkniętym.
Zbigniew Skowronek
Pełnomocnik zarządu ds. nowych rozwiązań, Interzero
Zbigniew Skowronek jest doświadczonym specjalistą ds. rozwoju biznesu w branży odpadowej, z którą związany jest od 15 lat. Obecnie, jako pełnomocnik zarządu Interzero odpowiada za tworzenie i realizację strategii sprzedażowej nowych produktów, zarządzanie zespołem i budowanie relacji z kluczowymi klientami. Aktualnie koncentruje się przede wszystkim na rozwiązaniach, odpowiadających na obowiązki wynikające z SUP. Zbigniew Skowronek jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, AGH i Central Connecticut State University, na którym uzyskał tytuł MBA.
Paweł Lesiak
Wiceprezes Zarządu, Interzero
Paweł Lesiak posiada ponad 20 lat doświadczenia w branży ochrony środowiska. Jest ekspertem w dziedzinie odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych oraz doświadczonym prelegentem na arenie polskiej. Karierę rozpoczął w Branżowej Organizacji Odzysku S.A. najpierw na stanowisku Koordynatora ds. Sprzedaży, potem obejmując pozycję Dyrektora Handlowego. Jest Prezesem Zarządu Fundacji Rozwiązań Ekologiczno-Edukacyjnych „GREEN”. Od lat inicjuje zmiany legislacyjne w obszarze gospodarki odpadowej. Aktywny uczestnik grup roboczych w Ministerstwie Środowiska i Klimatu, Konfederacji Lewiatan, PIGO oraz członek rady PIOIRO.
W Interzero pracuje już od ponad 10 lat. Najpierw spełniał się w roli Dyrektora Regionalnego, a potem Dyrektora Zarządzającego. Od ponad 5 lat pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Grupy Interzero. W swojej roli jest odpowiedzialny m.in. za sprzedaż usług prawnie uregulowanych i nieuregulowanych, poszukiwanie nowych możliwości biznesowych oraz nawiązywanie partnerstw strategicznych.
Filip Piotrowski
Baltic Sea Region Manager/Waste Free Oceans
Ekspert do spraw gospodarki obiegu zamkniętego. Zaangażowany w projekty dotyczące zmian prawnych dotyczących GOZ, a szczególności rozszerzonej odpowiedzialności producenta i systemów kaucyjnych. Reprezentuje interesy strony społecznej w procesie legislacyjnym nad ustawami z zakresu gospodarki odpadami i ochrony środowiska.
Tomasz Patyra
Global Category Director, Stora Enso
Tomasz Patyra to dyrektor kategorii zakupowej z dziedziny surowców wtórnych, w szczególności makulatury i opakowań wielomateriałowych w firmie Stora Enso, odpowiedzialny za kierowanie zespołem sourcingowym w Europie Zachodniej, Centralnej jak również Skandynawii. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży papierniczej, gospodarce o obiegu zamkniętym i szeroko rozumianym pojęciu recyklingu. Bierze czynny udział w projektach Stora Enso w Europie mających na celu faktyczne zwiększenie możliwości przetwarzania surowców wtórnych jak np. instalacja do przetwarzania opakowań wielomateriałowych w Ostrołęce. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Agata Ryś
Członek Zarządu, Interzero
Agata Ryś jest doświadczoną specjalistką w dziedzinie sprzedaży i ochrony środowiska, z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży. Przez ponad 5 lat pełniła rolę Dyrektora Handlowego w Interzero, gdzie z sukcesem zarządzała zespołem sprzedażowym i rozwijała strategie handlowe. Od września 2024 roku pełni funkcję Członka Zarządu Interzero.
Ekspertka w dziedzinie obowiązków wprowadzających opakowania, produkty, baterie oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny. Obecnie skupia się na rozwoju innowacyjnych rozwiązań opartych o digitalizację. Wspiera klientów w tworzeniu rozwiązań środowiskowych szytych na miarę oraz proponując działania mające na celu zamykanie obiegu surowców.
Agata Ryś przyczynia się do rozwoju standardów i certyfikacji w branży opakowań zasiadając w radzie PIOIRO, a także angażuje się w działalność Fundacji Rozwiązań Ekologiczno-Edukacyjnych “Green”, pełniąc rolę Członka Rady.
Konrad Nowakowski
Doradca ds. Ekoprojektowania Opakowań, Prezes PIOIRO
Konrad Nowakowski to Prezes Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań, która jest na dzień dzisiejszy jedną z kluczowych organizacji otoczenia biznesu realizującej zadania w myśl koncepcji rozszerzonej odpowiedzialności producenta, zrzeszającą podmioty z różnych branż, aktywnie współpracującą z władzą rządową i samorządową. Na co dzień realizujący zadania dotyczące gospodarki odpadami opakowaniowymi, ekoprojektowania i zagadnień związanych z Gospodarką w Obiegu Zamkniętym.
Posiada doświadczenie w zakresie praktycznego stosowania i interpretacji przepisów prawnych ochrony środowiska, a w szczególności ustaw odpadowych w tym produktowych. Aktywny działacz gremiów doradczych, Rady ds. Zrównoważonego Wykorzystania Żywności oraz grup roboczych przy Ministerstwach. Autor wielu publikacji, wdrożeń i patentów w obszarze nauki w zakresie ocen cyklu życia LCA, śladu środowiskowego PEF, technologiach recyklingu, ekoprojektowania oraz systemów pakowania.
Krzysztof Ptak
Dyrektor w zespole Digital, Lider obszaru Retail & e-commerce, PwC Polska
Krzysztof jest doświadczonym Dyrektorem z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży sprzedaży detalicznej oraz dóbr szybkozbywalnych. W czasie swojej kariery pracował zarówno w konsultingu, zdobywając głęboką wiedzę o rozwiązaniach na styku rozwiązań IT i biznesu, jak i po stronie firm z branży dóbr konsumenckich zarządzając zespołami IT, projektami wdrożeniowymi czy procesami biznesowymi w obszarze sprzedaży i dystrybucji.
Zarządzał wielkoskalowymi projektami dla globalnych firm w obszarach sprzedaży, łańcucha dostaw, marketingu sprzedażowego oraz wsparcia przedstawicieli handlowych. W ostatnich latach koncentruje się na projektach związanych z e-commerce oraz systemami kaucyjnymi.
Edyta Mantorska
Kierowniczka Zespołu Edukacji Ekologicznej, Interzero
Kierowniczka Zespołu Edukacji Ekologicznej w Interzero, specjalistka w dziedzinie ochrony środowiska, komunikacji i edukacji. Współtwórczyni programu „Eko bez kantów” oraz koordynatorka licznych kampanii dotyczących m.in. zrównoważonej mobilności, wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie, gospodarki odpadami i promocji ekologicznych opakowań. Łączy wiedzę z zakresu ochrony środowiska i komunikacji społecznej z praktycznym doświadczeniem w realizacji projektów edukacyjnych. Wspiera zrównoważony rozwój, angażując społeczności i promując gospodarkę o obiegu zamkniętym. Miłośniczka miejskiej mobilności rowerowej i ekspertka w temacie dzieci na rowerach.
Magdalena Fertsch-Ślęk
Starsza Specjalistka ds. wdrożeń standardów, GS1 Polska
Magdalena Fertsch-Ślęk swoją zawodową przygodę z kodami kreskowymi rozpoczęła w 2008 roku. Na co dzień wspiera firmy we wdrażaniu i wykorzystywaniu standardów GS1 oraz prowadzi szkolenia z zakresu ich stosowania. Specjalizuje się w technologii gromadzenia i identyfikacji danych AIDC oraz w obszarze prawidłowego znakowania produktów, doboru symboliki i sposobu numeracji.
Anna Zdyb
Ekspertka ds. ESG, mBank S.A.
Ekspertka mBanku ds. ESG, specjalizująca się w obszarze gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ). Posiada praktyczną wiedzę z zakresu finansowania projektów na rzecz zrównoważonego rozwoju. Kierownik projektów naukowych związanych z ekonomią cyrkularną oraz zagospodarowaniem odpadów żywności. Jest autorką licznych publikacji naukowych i artykułów poświęconych gospodarce obiegu zamkniętego.
Robert Kowal
Business Development Manager, Interzero
Robert Kowal od 9 lat zajmuje się sprzedażą, początkowo w sektorze B2C, następnie w Interzero połączył zainteresowanie zrównoważonym rozwojem ze sprzedażą B2B. Obecnie zajmuje się rozwojem nowych kierunków sprzedaży w ramach Grupy Interzero jako Business Development Manager. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących systemu kaucyjnego, a także nowych regulacji środowiskowych jak raportowanie ESG i planowane zmiany w zakresie zagospodarowania tekstyliów i Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta.
Aga Wilke-Trochymiak
Senior UX Researcherka, Allegro
Od 10 lat badaczka i projektantka usług. Kiedyś dziennikarka i redaktorka. Zawody wyuczone: filozofka i psycholożka. W Allegro zajmuje się doświadczeniami związanymi z dostawami i poszukiwaniem zrównoważonych rozwiązań. Szczególnie interesuje się sposobami na tworzenie zrównoważonych produktów cyfrowych. Absolwentka pierwszej edycji Szkoły Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu. Wykładowczyni na studiach podyplomowych Badania UX.
Paulina Górska
Dziennikarka, ekoedukatorka
Paulina Górska według Influencer Marketing Hub, prowadzi jedno z 10-u najlepszych polskich kont edukacyjnych na Instagramie. Eko aktywistka i jedna z najbardziej wpływowych ekoinfluencerek w Polsce. Prowadzi podcast „Lepszy klimat” oraz audycję “Górska o klimacie” w Programie III Polskiego Radia. Wcześniej CEO jednej ze spółek grupy Wirtualna Polska. Ekoekspertka i pasjonatka CSR od kilkunastu lat zawodowo związana z mediami elektronicznymi.
Prowadziła wykłady dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz na studiach podyplomowych CSR na Akademii L. Koźmińskiego. Ekspertka w programie Climate Leadership prowadzonym przez Centrum UNEP/GRID.
Zbudowała społeczność liczącą ponad 100 tysięcy osób w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, TikTok), gdzie codziennie edukuje na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem, ekologią, zero waste. Wspólnie z grupą kilku aktywistów doprowadziła i monitorowała przeprowadzenie pod koniec 2020 roku Warszawskiego Panelu Klimatycznego. Laureatka międzynarodowej nagrody ELLE Style Awards 2020 w kategorii Odpowiedzialna Moda oraz Liderka Zrównoważonego Rozwoju 2021, według FORBES WOMAN, wyróżniona na Liście 100 Kobiet Roku2021 „Forbes Women”. W 2023r uhonorowana nagrodami „Green Changer” podczas PRECOP 28 oraz Architektki Zrównoważonego Rozwoju przyznawanych w dniu Narodów Zjednoczonych przez UN Global Compact.
Marta Szymborska
Członkini Zarządu, GS1 Polska
Marta Szymborska zdobywała doświadczenie w międzynarodowej organizacji, jak i na uczelniach wyższych w roli wykładowcy. Łączy wiedzę praktyczną z podbudową teoretyczną.
Grupa Raben, w której była zatrudniona przez ponad dekadę, wyposażyła ją w wiedzę na temat korporacyjnych narzędzi zarządzania, przekazała globalne know-how i najlepsze praktyki z 11 krajów, za współpracę z którymi była odpowiedzialna, pracując w centrali firmy na Europę. Przez 7 lat pełniła rolę Menedżerki ds. Komunikacji, PR i ESG w GS1 Polska oraz członkini Executive Committee GS1 Polska.
Współpraca z uczelniami, w charakterze wykładowcy na studiach MBA, zarówno w Akademii Kaliskiej, Collegium da Vinci w Poznaniu, SGH czy Uczelni Łazarskiego w Warszawie, pozwoliły jej poznać optykę, wyzwania i potrzeby wielu polskich menedżerów. Obroniła doktorat na temat Wpływu strategii ESG na wizerunek marki. Absolwentka dwuletnich studiów EMBA. Członkini Grupy Roboczej ds. Taksonomii w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz Okrągłego Stołu ds. Zrównoważonej Mody UN Global Compact. Autorka ponad 200 publikacji na temat komunikacji w biznesie oraz zrównoważonego rozwoju
Dr Richard von Goetze
Director Key Accounts, Interzero Plastics Recycling
Dr Richard von Goetze od 2025 r. pełni rolę Director Key Accounts w Interzero w Niemczech i jest liderem w dziedzinie recyklingu chemicznego w Grupie Interzero. Richard ma wykształcenie chemiczne i doktorat z katalizy polimerów. Przed dołączeniem do Grupy Interzero Richard pracował jako konsultant przy międzynarodowych projektach w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym. W Interzero był odpowiedzialny za komercjalizację procesu sortowania prowadzącego do największej sortowni opakowań lekkich (LWP) w Europie, opartej na procesie opracowanym przez CTO Interzero Plastics Recycling, Thomasa Herkerta. Wraz ze swoim zespołem pracuje obecnie nad nowymi partnerstwami Interzero w dziedzinie recyklingu mechanicznego i chemicznego.
Z niecierpliwością czeka na rozmowę o możliwościach firm recyklingowych w dziedzinie recyklingu chemicznego i wymianę doświadczeń z ekspertami branżowymi z Polski.
Dr Daniel Kiewra
Główny ekspert ds. klimatu i energii, Forum Odpowiedzialnego Biznesu
W Forum Odpowiedzialnego Biznesu od lutego 2022, odpowiedzialny m.in. za rozwój projektów badawczych i edukacyjnych.
Ekonomista i konsultant z kilkunastoletnim doświadczeniem w dziedzinie analiz finansowych i strategicznych. Współautor publikacji dla polskich i europejskich partnerów społecznych związanych z polityką przemysłową, rynkiem pracy i dialogiem społecznym.
Ekspert od polityk transformacji energetycznej (w tym sprawiedliwej transformacji), strategii klimatycznych i dekarbonizacji przemysłu oraz zrównoważonego rozwoju. Uczestnik licznych projektów (w tym badawczych) realizowanych we współpracy z: administracją publiczną na poziomie europejskim, krajowym i regionalnym, sektorem prywatnym, stowarzyszeniami biznesowymi, partnerami społecznymi oraz organizacjami pozarządowymi i filantropijnymi.
Absolwent i były wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego.
Prywatnie miłośnik kina i teatru oraz dobrej kuchni.
Piotr Mazurek
Ekspert ds. Gospodarki Obiegu Zamkniętego, Konfederacja Lewiatan
Piotr Mazurek to ekspert ds. Gospodarki Obiegu Zamkniętego, posiadający również wieloletnie doświadczenie w obszarze public relations i public affairs. W trakcie swoje kariery pracował głównie przy projektach związanych z szeroko pojętą gospodarką odpadami i farmacją, gdzie zajmował się monitorowaniem prac legislacyjnych, koordynacją stanowisk i kontaktem z decydentami. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w organizacjach odzysku opakowań oraz związkach branżowych.
W Konfederacji Lewiatan odpowiedzialny za regulacje związane z gospodarką odpadami, a w szczególności za zagadnienia dotyczące opakowań i odpadów opakowaniowych, systemu kaucyjnego, a także gospodarki obiegu zamkniętego. Koordynuje prace Rady Gospodarki o Obiegu Zamkniętym oraz Grupy Roboczej ds. Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta.
Mateusz Ostrowski
Prawnik Przedsiębiorców
Twórca internetowy znany jako @prawnik.przedsiebiorcow – codziennie tłumaczy prawo w przystępny i angażujący sposób. Na TikToku, Instagramie i YouTubie buduje społeczność przedsiębiorców, którzy chcą działać zgodnie z prawem – także w obszarze ekologii i zrównoważonego rozwoju.
Żaneta Grabara
Safety, Security, Health and Environmental Protection Partner w Roche
Ekspertka ds. zrównoważonego biznesu i strategii, holistycznie podchodząca do zarządzania bezpieczeństwem, zdrowiem i ochroną środowiska. Od ponad siedmiu lat związana z Roche, gdzie jako Safety, Security, Health & Environmental Protection Partner, kształtuje strategię SHE we wszystkich polskich spółkach. Wspiera nadzór nad zgodnością regulacyjną, raportowanie niefinansowe i zarządzanie ryzykiem. Łączy doświadczenie w zarządzaniu kryzysowym, BHP i zrównoważonym rozwoju, wspierając kluczowe inicjatywy biznesowe, angażując się w obszary HR, zakupów, finansów, floty, facility, prawa i compliance. Członkini Medonet Wellbeing Creators oraz DE&I w Infarmie, promująca wellbeing i różnorodność. Twórczyni innowacyjnych i kreatywnych usprawnień procesowych, edukatorka i katalizatorka zmian.
Tomasz Kurpiewski
Starszy Kierownik ds. Zrównoważonego Rozwoju, McDonald’s Polska
Zaprojektował i wdrożył w McDonald’s Polska system segregacji odpadów oraz gospodarki obiegu zamkniętego. Implementował i certyfikował w McDonald’s Polska system zarządzania ochroną środowiska zgodny z normą ISO 14001. Zasiadał w Narodowej Radzie Ekologicznej przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej. Był również przez wiele lat w zespole globalnym McDonald’s zajmującym się redukcją emisji gazów cieplarnianych oraz w zespole rozwijającym technologie recyklingu opakowań. Obecnie członek zarządu Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności. Pełni również funkcję członka zarządu Polskiej Platformy Zrównoważonej Wołowiny.
Monika Szychulska
Kierownik Projektów Rozwiązań Digitalnych, Interzero
Od 5 lat związana z firmą, gdzie odpowiada za wdrażanie innowacyjnych narzędzi cyfrowych wspierających efektywne zarządzanie odpadami. Na co dzień koordynuje m.in. rozwój i realizację projektu Platforma Odpadowa Interzero. Z pasją łączy technologię z ochroną środowiska, promując cyfrowe rozwiązania jako klucz do zrównoważonego gospodarowania zasobami.
Philipp Niehues
Expert in Sustainable Packaging and Recycling, Coveris
Philipp Niehues kieruje działem recyklingu ReCover w firmie Coveris i posiada bogate doświadczenie w branży recyklingu opakowań i tworzyw sztucznych. Jego praca koncentruje się na opracowywaniu praktycznych, cyrkularnych rozwiązań, które łączą odpowiedzialność za środowisko z wynikami biznesowymi. Dzięki ścisłej współpracy z partnerami z branży i handlu detalicznego wspiera przejście na bardziej zrównoważone systemy opakowań i efektywne wykorzystanie materiałów.
Urszula Kozłowska
Konsultantka ds. strategii komunikacji i edukatorka marketingowa
Z wykształcenia strateg, z pasji – analityczka zachowań konsumenckich. Absolwentka The Chartered Institute of Marketing oraz podyplomowych studiów z Brand Management na WSB. Współpracuje z firmami i instytucjami przy projektowaniu marek oraz kampanii, które opierają się na realnych insightach i psychologii decyzji. Autorka edukacyjnego kanału na TikToku, w którym w przystępny sposób tłumaczy, jak działa marketing, komunikacja i procesy wpływu w świecie nadmiaru treści i bodźców.
Jakub Zieliński
Kierownik w Zespole Zarządzania Usługami Komunalnymi w Sieci Stacji, ORLEN S.A.
W branży odpadowej od 5 lat. Kieruje zespołem odpowiedzialnym za prawidłowe gospodarowanie odpadami na stacjach paliw ORLEN w całej Polsce. Dążący do wdrażania rozwiązań związanych z gospodarką obiegu zamkniętego. Ukierunkowany na optymalizację kosztową i procesową.
Dariusz Lizak
Prezes, Krajowa Izba Gospodarcza Przemysł Rozlewniczy
Prezes Krajowej Izby Gospodarczej „Przemysł Rozlewniczy”. Członek zarządu Krajowej Unii Producentów Soków. Doświadczony menedżer z udokumentowaną historią pracy w branży napojów, opakowań, recyklingu i pojemników. Członek Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Naturalnych Wód Mineralnych. Wykwalifikowany w zakresie wody, napojów, soków, rynku piwa, polimerów, opakowań z tworzyw sztucznych i przemysłu recyklingowego. Wykształcony profesjonalista z tytułem doktora w dziedzinie zarządzania strategicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Proaktywny naukowo, wykładowca. Konsultant, doradca inwestycyjny.
Paula Dudek
Category Manager, Project Manager, Tedmark
Prawniczka z wykształcenia, z zawodu menedżerka projektów i kategorii produktowych z zamiłowaniem do analizy biznesowej. Na co dzień łączy umiejętności krytycznej analizy, zarządzania i optymalizacji procesów, wspierając rozwój innowacyjnych rozwiązań. Podczas Konferencji Środowiskowej 2025 wystąpi jako reprezentantka inicjatywy Made4Loop – systemu depozytowego opakowań wielokrotnego użytku. Otwarta na wymianę doświadczeń i rozmowy, z niecierpliwością czekająca na spotkania z prelegentami i uczestnikami wydarzenia.
Ewelina Tokarska
Specjalistka ds. ochrony środowiska, Eko Myjnia Operator
Absolwentka studiów wyższych na kierunku Ochrona Środowiska, od ponad 10 lat związana zawodowo z branżą odpadową. Swoje doświadczenie zdobywa pracując w firmie F.H.U. Bima Joanna Sałata, gdzie zajmuje się szeroko pojętą gospodarką odpadami oraz zagadnieniami związanymi z ochroną środowiska. Od dwóch lat pełni również funkcję specjalistki ds. ochrony środowiska w firmie Eko Myjnia Operator, gdzie współodpowiada za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie systemu mycia opakowań wielokrotnego użytku, przyczyniając się do promowania idei gospodarki obiegu zamkniętego. Specjalizuje się w prowadzeniu dokumentacji środowiskowej, przygotowywaniu firm do audytów oraz realizacji obowiązków sprawozdawczych wynikających z przepisów prawa ochrony środowiska. Wspiera również inne przedsiębiorstwa w dostosowaniu działalności do aktualnych wymogów prawnych, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego zarządzania środowiskiem.
Jacek Kuś
Wiceprezes Zarządu, Sfinks Polska S.A.
Ekspert w zakresie zarządzania i wdrażania projektów biznesowych. Absolwent Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego, posiada międzynarodowy certyfikat CIMA. W swojej działalności wspiera wdrażanie rozwiązań sprzyjających zrównoważonemu rozwojowi w branży gastronomicznej, m.in. poprzez optymalizację procesów logistycznych i ograniczanie śladu węglowego w łańcuchu dostaw, ograniczenie strat surowców spożywczych.
Maciej Radzki
Dyrektor Departamentu Bankowości, Millennium
Związany z segmentem bankowości korporacyjnej od przeszło 20 lat. Uczestnik wielu programów i szkoleń. Absolwent MBA na Akademii Leona Kozińskiego w Warszawie. W latach 2002-2006 związany z Pekao Faktoring, gdzie zajmował się faktoringiem międzynarodowym w roli analityka kredytowego. W 2006 roku rozpoczął pracę w Banku BGZ S.A (Grupa Rabobank), gdzie współtworzył i rozwijał ofertę faktoringu, zbudował sieć specjalistów i pokierował sprzedażą faktoringu i trade finance na stanowisku najpierw Menedżera Produktu, a następnie zastępcy Dyrektora Departamentu Produktów i Usług Bankowości Korporacyjnej. Na kanwie tych doświadczeń, w kolejnym kroku z sukcesem zbudował sieć sprzedaży produktów bankowości transakcyjnej i treasury. Od 2011 roku związany z Bankiem Millennium, gdzie na stanowisku Dyrektora Departamentu Bankowości Przedsiębiorstw kieruje Makroregionem centralno-wschodnim. Prywatnie amator fotografowania, narciarstwa i żeglarstwa.
Barbara Kądziela
Specjalistka ds. partnerstw strategicznych, WWF Polska
Na co dzień w Fundacji działa, by łączyć świat biznesu z potrzebą ochrony środowiska. Odpowiada za budowanie trwałych relacji z firmami, tworząc innowacyjne alianse, które wspierają działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i walki ze zmianą klimatyczną. Przekonuje biznes by zaangażował się długotrwale w projekty mające na celu ochronę zasobów naturalnych i przeciwdziałaniu ich degradacji. Ta praca to nie tylko budowanie mostów między sektorem prywatnym a ekologicznym, ale także inspiracja do wspólnego działania na rzecz przyszłości planety.
Marcin Jakubiak
Commercial Director, Decathlon Polska
Z wykształcenia jestem menedżerem, a z natury – pasjonatem doskonalenia siebie i swoich sportowych wyników. Zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym bliskie jest mi zrównoważone podejście do podejmowanych działań. Ukończyłem Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej, a od ponad 12 lat jestem związany z Decathlon. Od prawie 3 lat rozwijam ogólnopolską sieć serwisów sprzętu sportowego. Na co dzień łączę świat biznesu z odpowiedzialnym wykorzystaniem zasobów – rozwijam serwis, który nie tylko naprawia sprzęt, ale wspiera modele cyrkularne i pomaga ograniczać ślad węglowy. Wierzę, że przyszłość sportu to nie tylko innowacje technologiczne, ale przede wszystkim odpowiedzialne podejście do użytkowania i przedłużania życia produktów.